top of page

Історія

 

 

школи

          Плетеноташлицька школа функціонує вже більше ста років, а саме заснована вона далекого 1910 року. І тоді ж вона розпочала функціонувати як повноцінний навчальний заклад.  Потреба в школі була велика, так як в навколишніх селах навчальних закладів не було. Тож Єлисаветградське  земство, що опікувалося школами та лікарнями  прийняло рішення про закладання школи в селі Плетений Ташлик. 

Новозбудована школа спочатку була двокласною, бо приміщення не дозволяло навчати всіх дітей шкільного віку та й з різних причин не всі мали змогу вчитися .

          Учні здобували знання з таких предметів: арифметика, граматика, «Буквар» та «Заповіт Божий».

          Школа продовжувала свою роботу і в роки Першої світової війни.

         Революційні події 1917року та громадянська війна 1918 – 1920 років, внесла зміни в роботу школи. Через недостатнє фінансування  навчальний заклад не працював. Проте вже 1921 року вона стала іменуватися семирічною трудовою школою, де навчалися в дві зміни. Вранці її відвідували школярі, а увечері їх батьки. Однак і тоді 30-40% дітей не відвідували школу.

         В кінці 30-х років, близько 1937 – 1938 років, школа стала десятирічною. Тоді і з’явився поділ на початкову та середню школу.

             Крім того, в селі працювали молдавська  та білоруська школи, а також ще одна семирічна школа.

             В ІІ половині 30-х років вчилися майже 100% дітей, цьому сприяв Закон про обов’язковість чотирирічної  освіти.

Відомо, що школу  напередодні Другої світової війни очолював Кобилянський Микола Андрійович, вчитель математики. Під час бойових дій він загинув на фронті.

       Під час нацистської окупації заклад не працював. В ньому окупантами було влаштовано військово-польовий шпиталь.

            Після визволення села 14 березня 1944 року, школила змогла відновити роботу лише через декілька місяців, тому, що  бомбардування та обстріли призвели до часткової руйнації приміщень. Під час відступу німці додатково піддали бомбардуванню школу, адже там розмістили радянський військовий госпіталь.

            З 1946 року школу очолив Тріок Василь Герасимович, що теж був фронтовиком учасником війни. Через відсутність достатньої   кількості приміщень навчання проводилося  у дві зміни.

          Протягом 50-х років збудовано господарчі приміщення: конюшню, теплицю, будівля для роботи дизельного двигуна. Навчальний процес в цей час поєднувався з трудовою діяльністю. З 1954 року при школі було створено виробничу бригаду старшокласників, яка влітку допомагала місцевим господарствам збирати врожай.

       Починали в ті часи в стінах нашої школи свою трудову діяльність з  часом відомі люди такі, як: Бутко Раїса Титівна вчитель хімії, нагороджена орденом трудового Червоного прапора, Кваша М.В.,  що  став керівником танцювального гуртка «Ятрань» в м. Кіровоград.

           В кінці 60-х на початку 70-х  розпочалося будівництво нового корпусу для початкової школи, яке завершилося в 1975 році.

З початком 90-х років в історії школи настає складний період, пов'язаний з глибокою економічною кризою в країні.

В березні 1995 року через коротке замикання сталася пожежа в старому приміщенні школи. Це призвело до часткового знищення книг бібліотеки, постраждали коридори та кабінет хімії. Проте навіть в таких складних умова навчальний заклад відродився та продовжив свою роботу.

          З вересня 1996 року директором школи стає Булат Олександр Миколайович. В цей період побудовано навіс біля старого корпусу, відремонтовано шкільну систему опалення

            З 2003 року керівником школи стає Гоян Ольга Миколаївна. В 2011 році за ініціативи директора школи, підтримки педагогічного колективу, районної адміністрації, відділу освіти,  громади села та сільського голови Мартинова В.Б., керівника місцевого  сільгосппідприємства Гультяєва В.Г.  та  депутата районної ради Грицаєнка В.С., було проведено реконструкцію приміщення контори колективного господарства «Ташлицьке» під потреби школи та відкрито новий корпус для старшої школи. Новий корпус являє собою гармонійну комбінацію офісного приміщення та сучасного навчального закладу з  просторими світлими класними кімнатами , комп’ютерними класами, актовим залом, їдальнею та вестибюлями. 

Без названия.png
koippo_logo.png
Український_центр_оцінювання_якості_осві
16.jpg
SQE_logo_Word (1).jpg
020e1ba2bf676802448826ee38dac830.jpg
banner_prof_osvita.jpg
Screenshot_49.jpg
Screenshot_137.jpg
logo.png
bottom of page